Strony i sklepy internetowe od 300 €


Co dostaniesz w cenie do 300 €:

 • Stronę opartą na WordPress (CMS) – możliwość edycji treści podstron, rozbudowy i samodzielnych modyfikacji.
 • Drobne dostosowanie wyglądu darmowego  szablonu na licencji CC.  Szablon będzie responsywny, tzn. dostosowany do urządzeń mobilnych tabletów i telefonów komórkowych. Dobrą praktyką jest przesłanie linków do stron, których wygląd miałby być przykładem do tworzonej strony.
 • Wyszukiwanie legalnych zdjęć i grafik, oraz edycję graficzną dostarczonych przez Ciebie materiałów  – do 20 obrazków.
 • Formatowanie do 5 standardowych podstron (o mnie – o firmie, zakres usług, cennik, galeria lub portfolio, kontakt z formularzem i mapą). Teksty i grafiki opisujące podstrony musisz dostarczyć. Fotografie do galerii wybrać i podzielić na kategorie. 
 • Skrypty pokazujący na stronie np. Chat ze stroną FB, FunPage lub LikeBoxy.
 • Statystyki i podstawowe dostosowanie SEO dla wyszukiwarek.
 • Instrukcję użytkowania lub krótkie szkolenie.

Podsumowując do 300 euro dostaniesz kompletną stronę wizytówkę firmy lub portfolio z wieloma dodatkami. Strona powinna być gotowa w ciągu tygodnia, w zależności od sprawnej współpracy w dostarczaniu materiałów i uzgadnianiu poprawek. Dodatkowe modyfikacje techniczne i skompilowane wymagania mogą ten czas wydłużyć, co może wiązać się też z dodatkowymi opłatami.

Więcej funkcji i usług (wielojęzyczność, dostosowanie sklepu internetowego, zewnętrzne integracje, szczegółowe indywidualne wymagania, fotografowanie i przeróbki graficzne, wyjazdy do klienta, opieka nad stroną – utrzymanie jej działania i poprawianie błędów w przyszłości, tworzenie logo lub dodatkowych banerów, copywriting, wprowadzanie danych, skompikowane modyfikacje techniczne, itp.) wymaga uprzedniego ustalenia dodatkowego czasu i dopłaty.

Proces tworzenia taniej strony internetowej:

 1. Ustalanie szczegółów wyglądu i funkcjonalności strony, wstępna wycena, wybór przykładów układów stron i metody tworzenia. Prześlij linki do stron o podobnym układzie i wyglądzie, jaki Ty chciałbyś osiągnąć.
 2. Zbieranie i organizacja materiałów do wprowadzenia na stronę (zdjęcia do galerii, podział na kategorie, teksty i obrazki opisujące strony, itp.) do wykorzystania na stronę. Twój obowiązek.
 3. Zaliczka w wysokości 150 euro na instalację i konfigurację WordPress. Po odnotowaniu wpłaty, zabieram się do pracy.
 4. Drobne dostosowania wyglądu szablonu,  dodatkowe instalacje i konfiguracje. Wprowadzanie treści i grafik, ustawianie menu, przygotowanie podstron. Koncepcja całości strony (50-70%).
 5. Zmiany i dostosowania do dodatkowych wskazówek.
 6. Akceptacja. Wpłata 150 euro reszty. Wystawienie faktury, po odnotowaniu wpłaty.

Ważne!

Dostaniesz palec, nie bierz całej ręki! W cenie do 300 euro dostajesz naprawdę dożo poświęconego czasu na stworzenie Twojej strony w sposób szybki, tani, kompletny i połączony z dobrą jakością. Grunt to współpraca i dostosowanie się do moich wskazówek podczas procesu tworzenia. Nie myl też tworzenia z projektowaniem, bo to całkiem inna działka, dużo dłuższy i droższy proces. Nie dostaniesz samochodu w cenie roweru, więc może się okazać, że będziesz musiał dopłacić za coś co wychodzi poza zakres usług do 300 euro, nie denerwuj się wtedy, wytłumaczę i uzasadnię Ci czemu chcę dopłaty. 

Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem tworzenia strony internetowej!

Wymagania techniczne

Strona internetowa do działania potrzebuje hostingu i domeny, które są ściśle ze sobą związane. Hosting to miejsce na zdalnym dysku dla plików (html, php, js, css), a domena to adres internetowy odnoszący się i uruchamiający te pliki (np. ochelski.com). 

Przed przystąpieniem do pracy musisz wykupić domenę i hosting. Koszt wykupienia i utrzymania obojga to około 25 € / rok.

Wybór domeny i hostingu zależny od Ciebie.

 • Możesz wykupić samą domenę (5 – 12 € / rok) z bezpłatną minimalną ilością miejsca hostingowego, gdzie będzie mogła działać strona o ograniczonej funkcjonalności technicznej. Brak płatnego hostingu na wygląd strony nie ma wpływu.  Jeśli strona ma tylko być, a nie żyć i pełnić funkcję tylko informacyjną (np. wizytówka firmy), nikt nie będzie się nią zajmował po jej  utworzeniu, to sama domena i darmowy hosting w zupełności wystarczy.
 • Jeśli natomiast chciałbyś zarządzać treścią swojej strony z poziomu panelu administracyjnego,  mieć stronę o szerokiej funkcjonalności np. sklep internetowy, blog, forum, portal, aplikację internetową (oprogramowanie fakturowe, zamówień, rezerwacji lub innych rozwiązań biznesowych) to potrzebujesz profesjonalnego płatnego hostingu, który zazwyczaj w cenie oferuje dużo więcej możliwości technicznych niż darmowy, np. dostęp do baz danych, brak przypiętych reklam i ograniczeń transferów.

Ze swojej strony mogę polecić portale do wykupienia powyższych usług:

Wystarczy wybór minimalnych pakietów na tych stronach, aby zaawansowana strona mogła zadziałać. Jeśli strona będzie systematycznie rozbudowywana i będzie się szybko rozrastać na dysku hostingowym, z czasem będzie można dokupić potrzebnego miejsca.

Wymagania prawne

Jeśli poprzez stronę internetową będziesz zbierał dane klientów w celach fakturowych, zamówień, rejestracji, itp. musisz się zainteresować ustawą o ochronie danych osobowych i odpowiednio zabezpieczyć prawnie swoją stronę w regulaminy, politykę przetwarzania danych, cookies oraz systemy zabezpieczania technicznego – szyfrowania danych, np. https. Te dodatkowe koszty dotyczą np. prowadzenia sklepu internetowego. Dodatkowy koszt zabezpieczenia technicznego portalu to około 25 – 50 / rok. Koszty zabezpieczenia prawnego zależą od prawnika, około 500 – 2000 €, ustalane indywidualnie. Brak regulacji prawnych na stronie, oznacza liczone w tysiącach kary!

Musisz też przestrzegać prawa autorskiego, co oznacza, że wszelkie użyte materiały na stronie (zdjęcia, teksty, grafiki) powinny być Twojego autorstwa lub opatrzone w odpowiednia płatną licencję na użytkowanie. Naruszenie prawa autorskiego, np. nielegalne użycie czyjegoś zdjęcia, oznacza liczone w tysiącach kary! Na szczęście internet jest też pełny darmowych, nawet do użytku komercyjnego materiałów na strony. Trzeba wiedzieć tylko gdzie szukać i znać się na licencjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *